Sentetik Rattan Nedir?

Dört mevsim kullanılan, yüksek esnekliğe sahip gerilmeye dayanıklı sentetik rattan mobilyalar fiber (HDPE) malzemeden üretilmiştir. %100 geri dönüşümlü olup UV ışınlarına ve sert hava koşullarına dayanıklılığı sebebi ile iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Alüminyum iskeletli sentetik rattanlar, evlere, havuz başlarına, kafelere, otellere, restaurant bahçelerine, balkonlara ve bahçelere uygun zengin çeşitleriyle Lot’s Garden kalitesi ile tüketiciye yeni bir dekorasyon anlayışı sunmaktadır.

Sentetik Rattan Temizliği

Ürünler ultraviole ışınlarına, suya ve donmaya karşı dayanıklıdır. Su ve yumuşak bir fırça ile silinmek suretiyle rahatlıkla temizlenebilir. İsteğe bağlı özel koruma kılıflarıyla dış mekanda kışın bile kalabilir.

İroko ve Teak Ağacının Genel Özellikleri

İroko ağacı Afrika’da yetişen ve egzotik bir ağaç türüdür. Afrika’dan ithal edilerek fırınlanır ve sonrasında ürün imalatı yapılır. Teak ağacı ise asya yağmur ormanlarında yetişir. İroko ağacı teak grubunun afrika yağmur ormanlarında yetişenidir. İroko ağaçları tamamen doğal ve kesilme çapları en az 150 cm, en fazla 400cm’ yi bulan ve yüksekliği de 130 metreyi bulan bir ağaç cinsidir. Dış hava koşullarına direnç gösterdiği için tercih edilen bir ağaçtır. Altın rengi ve kahverengi tonlarında değişen yüzeyinde ince şeritler şeklinde damarları şık bir görüntü oluşturur. İşlendikten sonra sağlamlığını çok uzun yıllar koruyabilir. Kesinlikle şekil bozukluğu ve eğilme-bükülme yaşanmaz. İroko çürümeye, böceklenmeye ve hastalıklara çok dayanıklıdır. Özel iç yağı dolayısıyla çürümeye, kurumaya ve rutubete çok dayanıklıdır.

İrokoların kullanım alanı oldukça geniştir. Özellikle bahçe mobilyası, gemi, yat, parke ve deck yapımında kullanılan bir ağaç cinsidir.